ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանը մարտի 23-ին ընդունել է «Կոնրադ Ադենաուեր» հիմնադրամի կազմակերպած` «Նոր քաղաքական մշակույթ» խորագիրը կրող ծրագրին մասնակցող երիտասարդներին, որոնք ներկայացնում են Հայաստանի բոլոր մարզերը:
Ողջունելով երիտասարդներին` Արմեն Աշոտյանը կարեւորել է նրանց այցն Ազգային ժողով՝ նշելով, որ որքան բաց լինի խորհրդարանը հասարակության, երիտասարդության համար, այնքան կդառնա հանրային վստահություն վայելող հարթակ: Հանձնաժողովի նախագահը նշել է, որ այս տարի լրանում է ոչ միայն մեր Առաջին հանրապետության, մայիսյան հերոսամարտերի, այլ նաեւ մեր երկրի խորհրդարանի հարյուրամյակը:
Արմեն Աշոտյանը հորդորել է երիտասարդներին հաջողությունների հասնելու համար լավ սովորել, տիրապետել օտար լեզուների եւ սեփական նպաստը բերել երկրի զարգացման գործում:
Արմեն Աշոտյանի առաջարկով հանդիպումն ընթացել է հարց ու պատասխանի ձեւաչափով. հարցերը հիմնականում առնչվել են Եվրամիության հետ Հայաստանի ստորագրած Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագրին, ԼՂ հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացին, հայկական խորհրդարանական պատվիրակության՝ ԱՄՆ կատարած այցին:

23 марта председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Ашотян принял молодежь из всех областей Армении, участвующую в организованной фондом “Конрад Аденауэр” программе “Новая политическая культура”.
Приветствуя молодежь, А.Ашотян подчеркнул открытость парламента для общества и, в частности, молодежи.   Он напомнил, что в этом году исполняется не только столетие Первой Республики, майских героических боев, но и парламента Армении.
Председатель комиссии призвал молодежь для достижения успехов хорошо учиться, овладевать иностранными языками, внести собственный вклад в развитие страны.
В заданных А.Ашотяну вопросах молодежь подняла темы, касающиеся подписанного Соглашения РА – ЕС,  процесса урегулирования Нагорно-Карабахской проблемы, визита армянской парламентской делегации в США.